KONST / Litografier / Färglitografi 12713056
nr 1271 3056
Olle Martinsson
(f. 1932), Sverige
Färglitografi, "Röda Stugan II", Gamla skolan i Mälarhöjden, Stockholm. Signerad, daterad 1983, numrerad 179/300. Motivet: 37x29 cm, löst blad
Olle Martinsson, svensk bildkonstnär född i Lauker 1932.
Utrop:
400 kr
Såld:
300 kr
måndag 26 augusti 2019
kl 18:28:30
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
26 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Olle Martinsson
Läs mer om Olle Martinsson